קורס אילוף כלבים בסיסי

משך הקורס: 10 שבועות.eddog

גיל הכלב המתאים: מעל 5 חודשים.

קורס אילוף כלבים בסיסי מתאים גם לכלבים שעברו קורס אילוף גורים וגם לכלבים שלא עברו קורס אילוף.

לא נדרש ידע קודם על ידי הבעלים או הכלב, אך אימון בבית הוא דבר הכרחי במהלך השבוע.

 למידה ותקשורת בין הכלב לאדם

תיאור מתווה הקורס:

  •  עקרונות האילוף
  •  פקודת שב
  •  פקודת ארצה
  •  פקודת הישאר
  •  הליכה ללא משיכות ברצועה
  •  פקודת אלי/ חזרה אל הבעלים
  • טיפוח הכלב ובדיקה גופנית
  •  פקודת עזוב

אתרים בהמלצה:

תנו לחיות לחיות מאמר על כלב חדש

עולם של כלב

המלצות וחוויות

לפני כשש שנים מצאתי את אישתא בדהב שבסיני. אישתא היה גור קטן ופצוע שהברחתי אותו לארץ. במשך ארבע שנים גרנו בחיים משותפים זה לצד זה ופיתחנו “מערכת יחסים” קרובה מאוד.

לאחר תקופה זו, הכרתי את סאשה, חברתי, שהצטרפה לגור איתנו. בתחילת חיינו ביחד, הכול היה מצוין: דאגנו יחד לאישתא וטיפלנו בו כשהיה חולה, אישתא אפילו לא היה יוצא לטיולים בלעדי סאשה! ופתאום, לאחר תקופה של כשלושה חודשים, אישתא החליט שהוא “לא רוצה” את סאשה יותר ו”לא נתן” לה להיכנס לחצר הבית: זה התבטא בכך שהוא נבח עליה, חשף שיניים ואפילו קפץ עליה… כתוצאה מכך, סאשה לא היתה מסוגלת להישאר בקרבת “האויב” ונאלצה לחזור למגוריה במעונות הסטודנטים. לאחר האירועים החוזרים נאלצנו להתלבט בשאלות רבות כגון להעביר לאישתא טיפול נוירו-פסיכולוגי בתל אביב. התייעצנו בווטרינר המקומי לגבי הבעיה שלנו והוא המליץ על טיפול התנהגותי אצל מייקל בלום. החלטנו לנסות בשיעורי האילוף. לאחר שנפגשנו ודיברנו עם מייקל על המקרה, הוא אמר לנו בכנות שהוא לא ממליץ על האפשרות של האילוף והסביר שהתהליך עלול להיות קשה, ממושך וידרוש המון סבלנות. בנוסף לכך, תצטרך סאשה להתגבר על הטראומה והפחדים, מה שידרוש ממנה נכונות והבנה. בכל זאת החלטנו לנסות בתהליך האילוף. מאלף כלבים המלצות

בהתחלה, בגלל הנביחות של אישתא והפחדים של סאשה, לא היינו מסוגלים להיכנס יחדיו לאוטו (אפילו בהיותו של אישתא קשור מאחורה עם מחסום) ולכן בשיעורים הראשונים הייתי לבד עם אישתא. בשיעורים הבנתי שאישתא החליט שהוא רואה את עצמו כ”ראש השבט” ושתחילה עלי להעמיד אותו במקום ההיררכי שלו. לאחר מספר שיעורי “כניעה” של אישתא מולי, הכנתי סביבה בטוחה לכך שסאשה תחזור לדירה (ברגע הגעתה לבית, הייתי קושר את אישתא למלונה שבחצר).

במשך זמן סאשה הצטרפה לשיעורים בעוד שאישתא היה קשור עם מחסום. התחלנו בטיול כאשר המרחק היה לפחות כשני מטר מביניהם ולאט לאט הם התקרבו. עד שלבסוף סאשה עבדה איתו לבד. בהמשך השיעורים הורדנו גם את המחסום והיום הכלב משוחרר חופשי בחצר והדבר שגורם לו הכי הרבה אושר זה לראות אותה מגיעה הביתה.

חשוב לי לציין את החוש הפסיכולוגי המדהים שיש למייקל, האופן שבו הוא מבין את הכלב. כמו כן תמיד ניתן היה להתייעץ איתו בטלפון בכל מצב. מייקל גילה המון סבלנות והיום ניתן להגיד שהמשימה הצליחה. חשוב לציין שאף פעם לא מאוחר לאילוף גם בגיל חמש הצלחנו לאלף את הכלב הכנעני וחם-המזג שלנו.